dCast Podcasty Deloitte Česká republika

Odebírat:     spotify itunes google uradio
podcast

Zvládli jsme to bez ztráty kytičky

20. 7. 2020

Logistický startup DoDo, kterému Michal Menšík šéfuje, měl v době karantény plné ruce práce. Zatímco řada z nás zpomalila, pracovala doma a možná i v pyžamu, v DoDo usilovně nabírali kurýry a exponenciálně rostli. Má už tak jeho CEO vyděláno na cestu do vesmíru?

podcast

Na české eSport scéně je to u těch kluků teď hlavně o hlavě

14. 7. 2020

Petr Andrýsek je sociální žralok, šílený mnich i aspirující eSportový magnát. Tento dCast jsme s ním natáčeli ještě během karantény na dálku, ale za shovívavost ke kvalitě zvuku se dozvíte, kdy podle něj bude velké eSport finále v O2 aréně, kde potkal svého budoucího učitele tance a jaké návyky si musí profesionální eSport hráči ještě u nás vybudovat.

podcast

Máme ve světě několik konkurentů. Uvidíme, kdo z nás bude rychlejší

15. 6. 2020

Může na digitálním tržišti druhotných surovin nabídnout odpadní materiál i fyzická osoba, nebo je jen pro firmy a obce? Která běžná surovina ve stavebnictví začíná docházet? A kdy bude český cirkulární startup dominovat světu? S Cyrilem Klepkem, zakladatelem a CEO digitálního odpadového tržiště CYRKL, se bavil Michal Malysa.

podcast

Naše firmy se projevily velmi schopně

11. 5. 2020

S Tatianou Balkovicovou z private equity fondu Genesis Capital jsme si poprvé povídali ještě před pandemií. Před pár dny jsme se ale spojili znovu, abychom zjistili její aktuální pohled. Jak se investuje u nás a v regionu, a jaký vliv má krize na odvětví private equity?

podcast

S mindsetem sportovce se dá pracovat líp než s mindsetem manažerským

31. 3. 2020

Lukáš Vaculík je finančním ředitelem české pobočky agentury Ogilvy. Předtím pracoval šest let jako auditor v Deloitte. Tomu ale předcházela významná lyžařská kariéra v boulích. Lukáš závodil i na zimní olympiádě ve Vancouveru. O boulích ve svém profesním i sportovním životě se rozpovídal v další epizodě dCastu s Michalem Malysou a Katkou Tóthovou.

podcast

Úspěch nové firmy přijde po mnohem delší době než po dvou letech

24. 3. 2020

Josef Steinberger je vědec a zakladatel firmy SentiSquare. Ta stojí za softwarem, který poskytuje detailní insight o firemních zákaznících. Software používá řada největších českých společností. Jak takový software funguje a jaký je názor vědce na automatizaci našeho světa?

podcast

Při vrcholovém sportu si spoustu věcí odříkáte

17. 3. 2020

David Kopřiva je bývalým vrcholovým veslařem a stříbrným medailistou z Olympiády v Aténách. Ještě před samotnou Olympiádou věděl, že skončí a vymění veslo za sako. Momentálně pracuje pro Deutsche Telekom. Proč by měl každý uvažovat o svém kouči? Jak silný tlak zažívá sportovec před i při finálovém závodu na Olympiádě?

podcast

Stoprocentně spolehlivou umělou inteligenci bychom chtít neměli

10. 3. 2020

Sestřih toho nejdůležitějšího z panelové diskuze STEM z našeho MeetUpu, kde jsme vyzpovídali současnou elitu české vědy. Na otázky Jana Spratka se rozpovídal kosmický vědec Jan Lukačevič, manažerka a analytička Kateřina Lesch, vědkyně pro vesmírnou agenturu Patricie Ondriašová a student kybernetiky a robotiky Jan Jurica. Mají vědci strach z automatických aut? Proč je česká věda považována za světovou špičku? A jak jsou na tom pravidla fyziky ve filmech odborným okem?

podcast

Někdy se prezentuji jako Change Agent

3. 3. 2020

Daniel Cunder pracoval dlouhá léta pro OSN v New Yorku. Nějakou dobu pak v Komerční bance. Nedávno se ujal Lékařů bez hranic, konkrétně vybudování nového globálního IT centra. Jaké zkušenosti z komerčního sektoru uplatnil v humanitární organizaci? A jak přesvědčuje kolegy v devadesáti pěti zemích světa?

podcast

Panel s umělci o dovednostech a kreativitě

10. 1. 2020

Na konferenci Marie Claire Dream Big vedla šéfka Deloitte Diana Rádl Rogerová panelovou diskuzi o dovednostech budoucnosti. Na podium si pozvala producentku a režisérku Kamilu Zlatuškovou, ředitele Švandova divadla Daniela Hrbka a režiséra a producenta Štěpána Etrycha. Jak lidé z uměleckých oborů definují kreativitu?

podcast

Nakupování oblečení online mi moc nejde

22. 11. 2019

Tomáš Braverman šéfuje nejúspěšnějšímu srovnávači cen a nákupnímu rádci na českém i slovenském trhu Heureka.cz. V roce 2019 se mluvilo o prodeji Heureky za docela atraktivní částku. Proč k prodeji nedošlo? A co si Tomáš myslí o e-commerce v Evropě nebo třeba o českém školství?

podcast

Panelovka z Fast 50 s Terezou, Dianou, Ondrou, Lubem a Honzou

11. 11. 2019

Tento dCast jsme nahráli na panelové diskuzi během vyhlašování výsledků soutěže nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě Deloitte CE Technology Fast 50. Tereza Kavan Klimešová (Deloitte) si povídala s Dianou Rádl Rogerovou (Deloitte), Ondřejem Vlčkem (Avast), Lubem Smidem (STRV) a Janem Řežábem (Time is Ltd.). Kdo z nich jí jen čtyři hodiny denně? Kdo místo sezení raději chodí? Kdo zkouší agile přístup na řemeslníky během rekonstrukce bytu? A kdo z nich dokáže ležet 24 hodin na zádech a koukat do stropu?

podcast

Já jsem vlastně byla ředitelkou hned

21. 10. 2019

Více než dvě desetiletí vede nadaci se známým jménem a mnohaletou tradicí. Za tu dobu pomohli mnoha mladým lidem z dětských domovů postavit se na vlastní nohy a dostat se dál. Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, popsala v dCastu některé příběhy svých klientů, i to, jak se spolupracuje s řadou obchodních partnerů. Co ji nabíjí a kdo ji inspiruje? dCast moderuje Michal Malysa a Petra Mudrochová.

podcast

Na vrchol nevedou žádné zkratky

7. 10. 2019

Advokátka Kateřina Mandulová má v žilách dobrodružnou krev. Ve volném čase stopuje napříč kontinenty a zdolává sedmitisícovky. V podcastu Deloitte proto nemohla chybět. Jak využívá své zkušenosti z cest ve své práci? dCast s Katkou Mandulovou moderuje Michal Malysa.