dCast Podcasty Deloitte Česká republika

Odebírat:     spotify itunes google uradio
podcast

Vanda Seidelová: Učitelé by se měli věnovat dětem a ne papírování

1. 12. 2021

Aplikaci Twigsee založila Vanda Seidelová, když viděla, jak zastarale funguje školka, kam chodil její syn. Rodiče pomocí aplikace mohou vyplňovat omluvenky, objednávat obědy nebo platit školkovné. Do aplikace navíc v nedávné době zainvestoval 13 milionů Jinej fond investora Jiřího Hlavenky a podnikatele Jana Slámy a umožnil tak expanzi do zahraničí. Jak aplikace funguje a jaké jsou další plány?

podcast

Eva a Jan Hlavsovi: Češi jako investoři mají sklon k extrémům

12. 11. 2021

Jací jsou Češi jako investoři? Plní extrémů - na jednu stranu investují málo a nechávají peníze ležet na běžných a spořících, kde jim je požírá inflace. A na druhé straně se zas vrhají do rizikových podniků typu kryptoměny nebo nestandardní dluhopisy říkají Eva a Jan Hlavsovi, zakladatelé startupu Fondee. Ten se umístil v žebříčku nejrychleji rostoucích firem Technology FAST 50. Oba mají za sebou pestrou kariéru v Anglii ve finančním sektoru, před 4 lety se ale rozhodli začít podnikat. Přes jejich platformu Fondee, kterou založili, úspěšně investuje už přes 4 000 uživatelů.

podcast

Peter Hajduček: Více než milion mladých lidí si koupí tenisky a obchoduje s nimi dále

6. 10. 2021

Měli byste investovat do bitcoinu nebo do tenisek? A jaké tenisky jsou nejžádanější a nejdražší? Zakladatel obchodu Footshop Peter Hajduček nám přiblížil trh s celým streetwearem. Dále se dozvíte, jak ve Footshopu pracují s influencery a co plánují se svojí druhou značkou Queens, která se soustředí na dámský streetwear.

podcast

Martin Čermák: Postavu Jana Masaryka jsme modelovali ve virtuální realitě

29. 9. 2021

Tentokrát pro vás máme trochu jiný podcast! Jak to bylo se smrtí Jana Masaryka? Jak se vůbec vyšetřuje kauza, která se udála před 73 lety? Byla to vražda? O tom všem povídá kolega Martin Čermák, který zkoumá fakta o Janu Masarykovi přes deset let. Poslechněte si, jak se dostal k tomuto nevšednímu koníčku, co mu to přineslo a co si o historické postavě myslí.

podcast

David Špinar: V Mitonu jsme všichni hledači talentů

28. 7. 2021

David Špinar je CEO společnosti Miton, která zainvestovala do desítek firem a v jejím portfoliu jsou velikáni jako Twisto, Rohlík nebo Bonami. Navíc založil start-up HeroCamper.cz, kde půjčuje a prodává atypické karavany pro fajnšmekry a užívá si kempování na divoko. Jak si vybírá, do kterého firmy bude investovat? A co když to nevyjde? A proč hledá inspiraci i na sociálních sítích? Poslechněte si nový podcast.

podcast

Michael Moureček: Když jsem skončil s cyklistikou, čtyři roky jsem se nedotkl kola

21. 6. 2021

Michael Moureček je bývalý profesionální cyklista, který založil a vede společnost Festka. Ta vyrábí designová kola na míru a mezi její klienty patří i herec Orlando Bloom. S výrobou jim pomáhají roboti a nejvíce kol prodávají v Asii. Jaká byla Michaelova cesta od profesionálního závodníka k výrobě kol? Jak vypadá jejich typický zákazník? A proč mají muži tendenci kupovat svým ženám horší kola? Poslechněte si nový podcast.

podcast

Otakar Šuffner: Tradingu nemůžete věnovat jen třicet minut denně

15. 3. 2021

Na vysoké škole založil Otakar Šuffner se svým spolužákem Markem Vašíčkem společnost FF Trader. Ta pod značkou FTMO hledá a vychovává tradery po celém světě. Firma nově patří mezi top rostoucí hvězdy v žebříčku Fast 50. Mezi jejími klienty jsou třeba i učitelé na vysokých školách, kteří vyučují obchodování a u nich si to zkoušejí. Myslíte, že to můžete zkusit i vy?

podcast

Jiří Švihálek: Vývoj cen protézy nenajdete na Heurece

2. 3. 2021

Úspěšný blogger Jiří Švihálek, alias Pacholek, popisuje s nadhledem příběh návratu do života po vážné dopravní nehodě na motorce. Vyhrál Magnesii Literu, bodoval v Křišťálové lupě, vydal knížku a je aktivnější, než kdy dřív. Plánů má spoustu, teď jenom, aby to noha dovolila, říká.

podcast

Pavel Vopařil: Nábytek jako služba?

16. 2. 2021

Pavel Vopařil je šéfem úspěšného e-shopu s nábytkem Bonami. Jeho firma stabilně roste, rozvíjí svůj segment a sází na technologie. Sám říká, že technologické přemýšlení je jejich velké sázka do budoucna a hlavně velká výhoda.

podcast

Pavel Kacerle: Iron Man mi změnil život

15. 1. 2021

Rodiče z něho chtěli mít stavaře. Pavel Kacerle se ale rozhodl jinak. Roky tvořil digitální efekty pro Marvel nebo LucasFilm, teď rozvíjí vlastní sportovní startup Livepenalty. Jak se dostal do garáže Roberta Downey Jr.?

podcast

Energii chceme dávat více do zkvalitňování služeb než do růstu

12. 1. 2021

Petr Háka je čerstvým CEO INVENTI. Ta firmám vyvíjí software na míru. A soustředí se mimo jiné na eCommerce. Jedno z hesel, kterým se ve firmě řídí, je PROČ. Co se pod ním skrývá prozrazuje v našem dCastu.

podcast

Jsme inkubátorem nápadů a konceptů jídla

15. 12. 2020

Jan Siuda je spoluzakladatelem první české cloudové, nebo taky virtuální kuchyně MyFoodPlace. Podle něj nejsou rozvážkovou službou, ale inkubátorem nápadů a konceptů jídla. Jeho vizí je, že v budoucnu budou z poloviny IT firmou.

podcast

Chci dosáhnout dokonalosti ve zdravotní péči do pěti let

9. 12. 2020

Sotirios Zavalianis založil firmu AKESO, která provozuje jedny z nejúspěšnějších soukromých zdravotnických zařízení v Česku. V dCastu nám prozradil, co ho žene dopředu, na jaké překážky narážel a naráží, a jak se dostal mezi nejlépe řízené firmy v Česku.

podcast

Ať už prodáváme obleky, consulting nebo pomeranče, je tomu třeba věnovat čas

22. 10. 2020

Tomáš Hušner a Štěpán Vladyka jsou manažeři v Deloitte. A oba vedle toho podnikají v módě. Jejich startupy Oblekon i Stylify pomáhají mužům, aby se oblékali lépe. Jak zvládají full-time job a vlastní firmu? A v jaké fázi podnikání se zrovna nacházejí?

podcast

Vědec není nikdy s ničím hotový, což pro podnikání není jednoduché

15. 9. 2020

Jan Sohar stojí v čele skupiny Advacam, která podniká v rentgenových detektorech. Jejich využití je rozsáhlé – od vesmíru přes umění po koblihy. Podniká společně s nejlepším přítelem, rentgenovým vědcem. Jak dokážou sladit dva rozdílné světy? A co Jana Sohara na podnikání vlastně baví?

podcast

Partner, který mě zradí, mě zradí opravdu jenom jednou

26. 8. 2020

Simona Kijonková, šéfka Zásilkovny, ambiciózně rozšiřuje byznys. Na rozvoj podnikání si nepůjčuje, ale vkládá do něj vlastní peníze. V roce 2020 očekává oproti loňsku dvojnásobný obrat. A minimálně jeden měsíc v roce se s ní vůbec nespojíte.

podcast

Zvládli jsme to bez ztráty kytičky

20. 7. 2020

Logistický startup DoDo, kterému Michal Menšík šéfuje, měl v době karantény plné ruce práce. Zatímco řada z nás zpomalila, pracovala doma a možná i v pyžamu, v DoDo usilovně nabírali kurýry a exponenciálně rostli. Má už tak jeho CEO vyděláno na cestu do vesmíru?

podcast

Na české eSport scéně je to u těch kluků teď hlavně o hlavě

14. 7. 2020

Petr Andrýsek je sociální žralok, šílený mnich i aspirující eSportový magnát. Tento dCast jsme s ním natáčeli ještě během karantény na dálku, ale za shovívavost ke kvalitě zvuku se dozvíte, kdy podle něj bude velké eSport finále v O2 aréně, kde potkal svého budoucího učitele tance a jaké návyky si musí profesionální eSport hráči ještě u nás vybudovat.

podcast

Máme ve světě několik konkurentů. Uvidíme, kdo z nás bude rychlejší

15. 6. 2020

Může na digitálním tržišti druhotných surovin nabídnout odpadní materiál i fyzická osoba, nebo je jen pro firmy a obce? Která běžná surovina ve stavebnictví začíná docházet? A kdy bude český cirkulární startup dominovat světu? S Cyrilem Klepkem, zakladatelem a CEO digitálního odpadového tržiště CYRKL, se bavil Michal Malysa.

podcast

Naše firmy se projevily velmi schopně

11. 5. 2020

S Tatianou Balkovicovou z private equity fondu Genesis Capital jsme si poprvé povídali ještě před pandemií. Před pár dny jsme se ale spojili znovu, abychom zjistili její aktuální pohled. Jak se investuje u nás a v regionu, a jaký vliv má krize na odvětví private equity?

podcast

S mindsetem sportovce se dá pracovat líp než s mindsetem manažerským

31. 3. 2020

Lukáš Vaculík je finančním ředitelem české pobočky agentury Ogilvy. Předtím pracoval šest let jako auditor v Deloitte. Tomu ale předcházela významná lyžařská kariéra v boulích. Lukáš závodil i na zimní olympiádě ve Vancouveru. O boulích ve svém profesním i sportovním životě se rozpovídal v další epizodě dCastu s Michalem Malysou a Katkou Tóthovou.

podcast

Úspěch nové firmy přijde po mnohem delší době než po dvou letech

24. 3. 2020

Josef Steinberger je vědec a zakladatel firmy SentiSquare. Ta stojí za softwarem, který poskytuje detailní insight o firemních zákaznících. Software používá řada největších českých společností. Jak takový software funguje a jaký je názor vědce na automatizaci našeho světa?

podcast

Při vrcholovém sportu si spoustu věcí odříkáte

17. 3. 2020

David Kopřiva je bývalým vrcholovým veslařem a stříbrným medailistou z Olympiády v Aténách. Ještě před samotnou Olympiádou věděl, že skončí a vymění veslo za sako. Momentálně pracuje pro Deutsche Telekom. Proč by měl každý uvažovat o svém kouči? Jak silný tlak zažívá sportovec před i při finálovém závodu na Olympiádě?

podcast

Stoprocentně spolehlivou umělou inteligenci bychom chtít neměli

10. 3. 2020

Sestřih toho nejdůležitějšího z panelové diskuze STEM z našeho MeetUpu, kde jsme vyzpovídali současnou elitu české vědy. Na otázky Jana Spratka se rozpovídal kosmický vědec Jan Lukačevič, manažerka a analytička Kateřina Lesch, vědkyně pro vesmírnou agenturu Patricie Ondriašová a student kybernetiky a robotiky Jan Jurica. Mají vědci strach z automatických aut? Proč je česká věda považována za světovou špičku? A jak jsou na tom pravidla fyziky ve filmech odborným okem?

podcast

Někdy se prezentuji jako Change Agent

3. 3. 2020

Daniel Cunder pracoval dlouhá léta pro OSN v New Yorku. Nějakou dobu pak v Komerční bance. Nedávno se ujal Lékařů bez hranic, konkrétně vybudování nového globálního IT centra. Jaké zkušenosti z komerčního sektoru uplatnil v humanitární organizaci? A jak přesvědčuje kolegy v devadesáti pěti zemích světa?

podcast

Panel s umělci o dovednostech a kreativitě

10. 1. 2020

Na konferenci Marie Claire Dream Big vedla šéfka Deloitte Diana Rádl Rogerová panelovou diskuzi o dovednostech budoucnosti. Na podium si pozvala producentku a režisérku Kamilu Zlatuškovou, ředitele Švandova divadla Daniela Hrbka a režiséra a producenta Štěpána Etrycha. Jak lidé z uměleckých oborů definují kreativitu?

podcast

Nakupování oblečení online mi moc nejde

22. 11. 2019

Tomáš Braverman šéfuje nejúspěšnějšímu srovnávači cen a nákupnímu rádci na českém i slovenském trhu Heureka.cz. V roce 2019 se mluvilo o prodeji Heureky za docela atraktivní částku. Proč k prodeji nedošlo? A co si Tomáš myslí o e-commerce v Evropě nebo třeba o českém školství?

podcast

Panelovka z Fast 50 s Terezou, Dianou, Ondrou, Lubem a Honzou

11. 11. 2019

Tento dCast jsme nahráli na panelové diskuzi během vyhlašování výsledků soutěže nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě Deloitte CE Technology Fast 50. Tereza Kavan Klimešová (Deloitte) si povídala s Dianou Rádl Rogerovou (Deloitte), Ondřejem Vlčkem (Avast), Lubem Smidem (STRV) a Janem Řežábem (Time is Ltd.). Kdo z nich jí jen čtyři hodiny denně? Kdo místo sezení raději chodí? Kdo zkouší agile přístup na řemeslníky během rekonstrukce bytu? A kdo z nich dokáže ležet 24 hodin na zádech a koukat do stropu?

podcast

Já jsem vlastně byla ředitelkou hned

21. 10. 2019

Více než dvě desetiletí vede nadaci se známým jménem a mnohaletou tradicí. Za tu dobu pomohli mnoha mladým lidem z dětských domovů postavit se na vlastní nohy a dostat se dál. Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, popsala v dCastu některé příběhy svých klientů, i to, jak se spolupracuje s řadou obchodních partnerů. Co ji nabíjí a kdo ji inspiruje? dCast moderuje Michal Malysa a Petra Mudrochová.

podcast

Na vrchol nevedou žádné zkratky

7. 10. 2019

Advokátka Kateřina Mandulová má v žilách dobrodružnou krev. Ve volném čase stopuje napříč kontinenty a zdolává sedmitisícovky. V podcastu Deloitte proto nemohla chybět. Jak využívá své zkušenosti z cest ve své práci? dCast s Katkou Mandulovou moderuje Michal Malysa.